עסקים, מי אנחנו ועוד

עסקים:

 

לאתר העסקי לחץ כאן: http://www.polinvest.co.il - אתר בנושא השקעות נדל"ן בפולין. 

קישור לחוברת מידע כלכלי אודות העיר: קישור

דוגמאות להשקעות למטה.

מי אנחנו:

האתר מופעל ע"י עודד נויפלד אשר מתגורר בעיר מ- 2014 ועובד בתחום השקעות נדל"ן בשת"פ עם יזמים מובילים בפולין. הקבוצה עוסקת בפיתוח נדל"ן (development) למגורים (פרויקטים), מלונות יוקרה, דיור מוגן, בתי אבות, מעונות פרטיים לסטונדטים ועוד. הקבוצה קיימת משנת 2003 ומציעה גם פתרונות למשקיעים פרטיים ומוסדיים בנדל"ן בפולין. סיוע למשקיעים כולל רכישת נכסים יד 2 ולשיפוץ (שוק משני), וכן ניהול נכסים בשת"פ עם חברה מקומית.

עודד נויפלד (MSc) ניהל בעבר את מחלקת הבנקאות הפרטית בסניף בנק מזרחי בלונדון ובעל רשיון יעוץ השקעות מבריטניה. עודד סיים בהצטיינות תואר שני ביזמות באוניבסיטת לונדון UCL, ובעל תואר ראשון עם התמחות במימון מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. בין היתר, עבד בבנק הבינלאומי בלונדון ובמחלקה המסחרית של שגרירות ישראל בלונדון. עודד שירת כחובש קרבי ביחידת הפלחה"ן של חטיבת הנח"ל. כיום, עודד מתגורר בוורוצלב עם אשתו ושתי בנותיו. עודד נולד וגדל בקיבוץ אפיק שבדרום רמת-הגולן.

 

השקעות ושירותים עיקריים:

 

אנו מציעים השקעה בנדל"ן בעיקר ע"י רכישת דירות  להשכרה (מקבלן בפרויקטים חדשים או יד 2 בערים שונות). ניתן גם להשביח דירה / שיפוץ ולהשכיר או למכור.

השירות כולל מתן מענה מלא לניהול הנכס באמצעות שת"פ עם חברות מקומיות מובילות. שיטת העבודה כוללת סיור וביקור בכמה נכסים לפי קריטריונים שהלקוח קובע, תוך הסברים והקניית ידע וכלים לקבלת החלטות נכונה. 

דירות בשוק המשני (יד שנייה): 

 

דוגמאות להשקעות יד 2: דירות 50-55 מ"ר, 2-3 חדרים, מיקום מרכזי,

מחיר: בין 400,000 - 500,000 זלוטי . שכר דירה נטו החל מ- 2300 מינימום.

דירוט סטודיו קטנות חדשות מקבלן: החל מ 270 אלף זלוטי לפני גימור או 350 אלף לאחר גימור וריהוט.

דוגמאות נוספות: קישור (בעמוד הפייסבוק)

דירות  2 חדרים מקבלן בפרויקט איכותי: קישור

תשואה צפויה לרוב מעל 6%. בהשכרה לטווחים קצרים לתיירים עד 10% (באמצעות חברות ניהול מקומיות/ מפעילים).

 

מדוע וורוצלב? תמצית:

  • מחירי הנדל"ן עדיין זולים ביחס לוורשה וברלין. אין סכנה של בועה. המטבע המקומי הינו זלוטי ולא אירו (למרות שפולין חברה באיחוד האירופי).

  • העיר נמצאת במקום ראשון בהשקעות זרות ומתפתחת בקצב מהיר.

  • זמן הנסיעה לוורשה התקצר ובהמשך גם לפראג וברלין.

  • בעיר 120 אלף סטונדטים – קהל שיוצר ביקוש רב לדירות להשכרה.

  • העיר זכתה לתואר בירת התרבות של אירופה לשנת 2016 ותארים נוספים.

  • אזרחים פולנים החלו לחזור ממערב אירופה ולהתגורר בעיר, חברות רב לאומיות מגדילות פעילות.

 

העיר צפויה ליהנות ולהתפתח עוד יותר בשנה הבאה לאחר שרכבות מהירות נכנסו לשירות והפחיתו את זמן הנסיעה לוורשה כמעט בחצי. בדומה לכך, גם כביש מהיר חדש צפוי להיפתח עד 2016, ובאותה שנה העיר מארחת את אירועי בירת התרבות של אירופה – 2016 European Capital of Culture . העיר גם אירחה חלק ממשחקי יורו 2012. 

 

מבחינת הקשר לישראל, ישנו הסכם ערים תאומות בין העיר וורוצלב לבין העיר רמת-גן.

 

בעיר בית כנסת שבו יש אירועים לקהל הרחב. יש גם פסטיבל תרבות יהודית כל שנה אשר נמשך שבוע ורוב המבקרים בו פולנים שאינם יהודים. יש בעיר 3 בתי ספר יהודיים אשר משרתים בעיקר קהל שאינו יהודי. רוב מוחלט של התושבים הינם נוצרים. הקהילה היהודית זעירה ומונה בערך 350 חברים.  

 

הסביבה העסקית צפויה להמשיך להיות מאוד חיובית, כאמור, וורוצלב מקום ראשון בפולין מבחינת משיכת משיקיעים זרים (FDI). רק לאחרונה חברת Amazon פתחה מרכז גדול שיעסיק אלפי עובדים, כמו חברות נוספות הפועלות כאן: HP, IBM, Google, Credit Suisse.

 

אחת הסיבות לפופלאריות של וורוצלב: האוניברסיטאות בוורוצלב, בעיקר בתחומי הטנולוגיה והמחשוב (כולל הנדסת תוכנה), נחשבות לטובות בפולין ומספקות לענפי הטכנולוגיה אלפי בוגרים חדשים כל שנה.

חשוב לציין שפולין חברה באיחוד האירופי, החוקים בתחום הנדל"ן דומים למקומות אחרים באיחוד ופולין מחויבת, כחברה באיחוד האירופי, לעמוד בסטנדרטים אירופיים. הבעלות נרשמת בבתי המשפט וכל אדם יכול להחזיק נדל"ן. התשלום לרוב נעשה באמצעות נוטריון (ולא ישירות למוכר), הנוטריון משחרר את התשלום במקביל להעברת הבעלות ובפגישות יש נוכחות של מתורגמן מושבע (מוסמך).

 

לסיכום, פולין היא אלטרנטיבה מצויינת למי שחושש מבועות נדל"ן בארץ ובחו"ל ומחפש יעד שעדיין לא התגלה, עם רמת מחירים נמוכה ופוטנציאל עצום.

 

לפרטים נוספים – אנא צור קשר